≡ menu
logo Lider

Jak portety malowane były....


Pewna młoda, zakochana  w swoim wnuku babcia otrzymała prezencie od siostry portret malucha. Wzorując się na zdjęciu, które otrzymałem, jako tło dla jego dodałem wizerunku dodałem atmosferę sielskości, dziecięcej krainy mieniącej się słońcem i ciepłymi, radosnymi kolorami. Franek wygląda na nim jak aniołek, magiczna istotka, którą w rzeczywistości jest dla swojej babci.
Obdarowana była zachwycona prezentem. Osobiście wykonała do mnie przemiły telefon z podziękowaniami, przy okazji którego, usłyszałem niezwykłą historię. Otóż nasz brzdąc, odwiedzając babcię, przysiadł się do własnego portretu jak do najlepszego przyjaciela. Dotknął go rączką, a nawet próbował dać mu buziaka w identyczny jak jego, rumiany policzek.  
Dziecko traktuje sztukę dosłownie – w swoim portrecie przegląda się jak w lustrze i szuka towarzystwa zabaw. Historia obrazu i zdjęcia dwóch "braciszków", które mogą Państwo podziwiać poniżej, wejdą prawdopodobnie do kanonu rodzinnych legend i opowieści. Może pewnego dnia doczekają się momentu, kiedy Franek sam będzie się z nich śmiał i opowiadał własnym dzieciom, wskazując portret na ścianie.
Cieszę się, że mogę być świadkiem rodzinnych wydarzeń i wzruszeń jak to. Wierzę, że podarunek, taki jak moje portrety, nie tylko reprezentuje to, co w naszym życiu jest wyjątkowe, ale także tworzy łańcuszek dobra, pełen wartościowych rozmów, ciepłych gestów i ważnych wspomnień.

Pewien  mężczyzna wszedł do pokoju i zobaczył obraz. Obraz, którego nigdy wcześniej nie widział, ale wydał mu się znajomy i poruszył w nim jakąś ciepłą i sentymentalną strunę. Mężczyzna zapłakał.
Obraz przedstawiał jego rodziców w młodym wieku. Został przeze mnie namalowany na podstawie zdjęcia, które czarno-białe było pamiątką po zmarłych, sugerującą wydarzenia sprzed wielu lat. Kolory dodały postaciom życia. Oto młoda para spogląda na swojego syna, żywa i współczesna, jakby pozowała do obrazu wczoraj, uśmiechając się nieśmiało.
To podarunek, który obudził emocje, wspomnienia i pamięć, dając jednocześnie namacalną sugestię, że najbardziej bliscy i kochani przez nas ludzie, nigdy nie odchodzą na zawsze.

 

 

logo Script logo